Ta strona używa ciasteczek, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies. Rozumiem
 • Strona główna
 • Kontakt
 • Jak dojechać?
 • Polityka prywatności
 • Fb: @belltech.polska
 • Współpraca

  Termowizja

  Kamery termowizyjne - bezpieczeństwo w czasach pandemii


  Początek 2020 roku to bardzo trudny czas dla wszystkich. Przyszło Nam zmierzyć się z sytuacją, której nikt z Nas jeszcze nie doświadczył. Życie w czasach pandemii wymaga wzmożonej troski o zdrowie swoje oraz zdrowie innych.


  Kraje całego świata nakładają na obywateli obostrzenia mające na celu poprawę bezpieczeństwa m.in. na ulicach, w lasach, w parkach oraz co najważniejsze w miejscach pracy. Na skutek tych restrykcji wiele firm zostało zawieszonych lub zamkniętych. Z drugiej strony równie duża grupa przedsiębiorstw dobrze funkcjonuje dzięki wprowadzeniu wyjątkowych metod bezpieczeństwa.

  Nowa normalność

  W Polsce od 20 kwietnia Rząd rozpoczął pierwszy etap znoszenia wcześniej wprowadzonych obostrzeń. Oznacza to, że wraz z upływającymi tygodniami coraz więcej firm będzie mogło wrócić do pracy.
  Czy nowa normalność gwarantuje spadek liczby zachorowań?


  O bezpieczeństwo muszą zadbać wszyscy, a olbrzymie brzemie spoczywa na przedsiębiorcach. To oni są zobowiązani zatroszczyć się o zdrowie pracowników i klientów.

  Objawy koronawirusa

  Z obecnie zatwierdzonych danych przez WHO oraz GOV.PL a do podstawowych objawów zakażenia wirusem SARS-CoV-2 należą:

  • Duszności
  • Gorączka – podwyższona temperatura ciała
  • Bóle mięśni
  • Kaszel

  Kamery do mierzenia temperatury

  Maseczki i żele antybakteryjne to aktualnie podstawowe wyposażenie większości miejsc. Oprócz nich istnieją jeszcze inne, bardziej zaawansowane środki ochrony wspierające walkę z wirusem. Takim rozwiązaniem są systemy monitorujące temperaturę ciała. Kamery termowizyjne znajdują praktyczne zastosowanie w szybkiej detekcji osób z podwyższoną temperaturą – czyli osób potencjalnie chorych na COVID-19.

  Regularny pomiar temperatury jest jednym z najprostszych badań, pozwalających wykryć stan gorączki, co może świadczyć o wczesnych objawach infekcji wirusowych, takich jak ta, wywoływana przez SARS-CoV-2.

  Busines Insider
  Src: businessinsider

  Kamery do mierzenia temperatury

  Oprócz maseczek i żeli antybakteryjnych regularny pomiar temperatury ciała staje się niemal obowiązkowym procesem w przedsiębiorstwach zatrudniających dużą liczbę pracowników. Przypadek zachorowania jednej osoby powoduje objęcie całego sektora przymusową kwarantanną, a w skrajnych warunkach nawet zawieszeniem działalności. Kamery termowizyjne znajdują praktyczne zastosowanie w szybkiej detekcji osób z podwyższoną temperaturą – czyli osób potencjalnie chorych na COVID-19.


  Foto: producent kamer: Flir

  Wykrywanie gorączki u ludzi

  Technologicznie zaawansowane kamery termowizyjne, które są specjalnie dedykowane do pomiarów temperatury ciała u ludzi charakteryzują się wąskim zakresem pomiarowym (30°C-45°C). Ta cecha bezpośrednio przekłada się na wyjątkową dokładność wyników rzędu nawet ± 0,3°C przy pomocy dodatkowego modułu kalibrującego.

  Detekcja osób chorych w czasie rzeczywistym

  Ogromną zaletą instalowanych przez Nas systemów termowizyjnych jest szybkość i skuteczność działania. Wyniki są wyświetlane w czasie rzeczywistym na ekranie laptopa (lub innego urządzenia mobilnego). Przypadki odbiegające pomiarem od normy są rejestrowane, a system alarmuje obsługę o wyjątkowej sytuacji.


  Ponadto, dobrze skonfigurowane urządzenia są wstanie analizować temperaturę nawet 30 osób jednocześnie w odległości do 9 metrów od szkła obiektywu. Taki bezkontaktowy charakter pomiaru temperatury jest idealny z punktu widzenia bezpieczeństwa, i dla obsługi, i dla osób poddanych pomiarowi.

  Systemy sprawdzające temperaturę ciała

  Aktualnie kamery termowizyjne wykorzystwane do pomiaru temperatury ciała to nowość. Specjaliści z branży cały czas udoskonalają swoje oprogramowania i modyfikują sprzęt, aby sprostać wysokim oczekiwaniom klientów. Nieliczne rozwiązania, które są już dostępne na rynku różnią się od siebie możliwościami, oprogramowaniem i metodami detekcji podwyższonej temperatury.


  BellTech, jako jedna z niewielu firm w Polsce oferuje montaż i konfigurację specjalistycznego sprzętu termowizyjnego. Ponadto dobiera oprogramowanie i kamery indywidualnie dla każdego zainteresowanego klienta.

  Kamery termowizyjne - Nie tylko dla dużych firm

  Wedle przewidywań, obecna, wyjątkowa sytuacja może utrzymywać się jeszcze ponad kilka miesięcy, a niektórzy twierdzą, że nawet dużo dłużej. Stosowanie nowoczesnej technologi w trosce o zdrowie ludzi, może okazać się niezbędne dla funkcjonowania korporacji, instytucji państwowej, ale również średniej wielkości sklepu czy firmy obsługującej klientów stacjonarnie.

  Jeżeli jesteś zainteresowany ofertą montażu systemu kamer mierzących temperaturę ciała, wyślij mail'a z zapytaniem lub zadzwoń. Skontaktuj się z Nami!  Kontakt

  ikona mail

  E-mail

  biuro@belltech.pl

  ikona telefon

  Telefon

  502-733-087
  42-215-19-19

  ikona książki kontaktowej

  Dane firmy

  NIP: 7311388814
  REGON: 472283950
  Rok założenia: 2006

  ikona lokalizacja

  Adres

  95-200 Pabianice,
  ul. Grota-Roweckiego 23,
  lok. 48

  Jak dojechać?